Misja Stylista

Czym jest moja „misja”?? – jakoś bardzo nie lubię tego stwierdzenia – w tym sensie, że ja nic nie muszę, nie muszę wypełniać żadnej misji, bo takie są teraz trendy.

Stylizowanie to jest przede wszystkim moja pasja – radość – satysfakcja!

W swoją pracę, a dokładnie w relacje z klientami, wkładam całą swoją energię, doświadczenie, uwagę i empatię, tolerancję a przede wszystkim uśmiech i cierpliwość.Tworzy się wtedy magiczna wspólna przestrzeń, wymiar tylko dla nas, w którym obdarzamy się zaufaniem, co pozwala nam na fenomenalne efekty we wspólnych działaniach.


Razem odkrywamy wewnętrzne piękno, które tam już jest, wystarczy je tylko wydobyć, podkreślić i docenić swoje unikatowe walory.

Zapominamy o tym, często wzorując się na wszechobecnym kulcie sztuczności i szablonowym wyglądzie, ciągle dążąc do jakiegoś ideału. Zupełnie nie o to w tym chodzi!

Tak naprawdę to my sami możemy być inspiracją dla innych, wyłaniając i podkreślając swoją unikatowość, swoją naturalność, świadomość siebie — umiejętnie prezentując to całemu światu.

To my możemy być takim wzorem, wzorem indywidualnego piękna i radości, swojego własnego stylu.

Możemy emanować pewnością siebie, osiągać swoje cele i tworzyć doskonałe kreacje w zgodzie z samym sobą.

Wszystko to dostaje się w pakiecie po spotkaniu z dobrym stylistą, takim, który zamienił Pracę na Pasję.

Aby nie wyszedł z tego esej, postaram się przedstawić w podpunktach, te najfajniejsze korzyści płynące z takiego spotkania.

Zaznaczam jednak na samym początku, że jest to wyjątkowa przygoda, bardzo miło i twórczo spędzony czas, a efekty zawsze przerastają nasze oczekiwania.

Zasadą jest, że ma to być przyjemność i coś, co dodaje nam pozytywnej energii oraz tworzy dla nas nową bezpieczną przestrzeń.

Korzyści z płynące z własnego stylisty:

 • Pozytywne pierwsze wrażenie – efekt 3 sekund – jak Cię widzą tak……
 • Wyróżnianie się na tle innych,
 • Potęga własnego indywidualnego stylu
 • Znajomość swojej sylwetki oraz typu urody
 • Łatwość w doborze idealnych fasonów, oraz kolorów / wzorów/ tkanin
 • Idealnie dobrane stylizacje
 • Umiejętność kreatywnego łączenia garderoby
 • Gotowe idealnie skomponowane zestawy dostosowane do Twojego stylu i charakteru
 • Oszczędność czasu, przestrzeni oraz pieniędzy – koniec z nietrafionymi zakupami !!!
 • Doskonałe samopoczucie, większa pewność siebie
 • Zwiększenie atrakcyjności osobistej
 • Zwiększenie możliwości awansu i sukcesu zawodowego
 • Poprawna komunikacja z otoczeniem
 • Zapowiedz tego, co mamy do zaoferowania od wewnątrz
 • Świetnie spędzony czas, nowe inspiracje
 • Lekkość poruszania się w świecie mody / zakupów / przestrzeni fashion
 • Nowe kreatywne spojrzenie na Swoje własne JA


Jak to się odbywa?

Przede wszystkim stylista ma być dla nas drogowskazem w świecie mody, skarbnicą wiedzy z doskonałym warsztatem technicznym w kwestii analizy wizerunkowej.

Tu nie chodzi o przełożenie obecnych trendów na klienta, bo takie jest ciśnienie ogólnie branży modowej. Chodzi o to, by wybrać z tego całego wachlarza ofert tylko te, które nam służą, dodają urody, pewności siebie, spokoju i takiej czystej przestrzeni w tej masie reklam zalewających nas z każdej strony.

Wszystko to musi dostosować się do naszych potrzeb, jakie dyktuje nam rytm życia codziennego – zawodowego – prywatnego – rodzinnego itp.

Stylista pomaga uświadomić sobie swój indywidualny styl, odnaleźć go lub ukierunkować.

Po pierwsze: przekazana powinna być wiedza „warsztatowa” techniczna, czyli rodzaj sylwetki – wszystkie jej zalety oraz mankamenty (które bardzo łatwo można ukryć), przeszkolenie klienta i uświadomienie w doborze fasonów, długości, wzorów, tkanin, dodatków itp.


Uwielbiam ten szok, gdy klient widzi, jak bardzo można się skrzywdzić stylizacją i jak ta sama stylizacja może zrobić efekt WOW WOW WOW, przy zastosowaniu odpowiednich tricków.

Po drugie: typ urody – tak zwana analiza kolorystyczna – pozwala poznać klientowi, jakie kolory idealnie współgrają z jego typem urody, jakich kolorów zdecydowanie unikać.

Przykładając do siebie mnóstwo chust kolorystycznych, widzimy, jak kolor potrafi wydobyć nasze naturalne piękno oraz jak może go zgasić.

Z taką wiedzą sami możemy swobodnie wybrać się na zakupy, wiedząc, że nie popełnimy już błędu w doborze stylizacji, co bardzo mocno przekłada się na budżet oraz czas klienta.

Kończą się źle trafione zakupy i stosy zalegających ubrań w szafie, w których nie chodzimy. W końcu wybieramy dla siebie, by żyć w czystej przestrzeni i zgodnie z filozofią mody zrównoważonej.


Bardzo często na zakupach z klientem staram się, aby sam w praktyce wykorzystywał zgromadzoną już wiedzę, proszę go, by sam wskazał kolory i fasony pasujące do jego analizy wizerunkowej.

Oczywiście ja również wybieram najlepsze stylizacje, ale takie ćwiczenia bardzo ułatwią późniejsze samodzielne zakupy bez stylisty.

Pozwól, by zaopiekowali się Tobą specjaliści !!


Usługi stylisty o ogromna oferta, dostosowana do potrzeb klienta lub rynku, tu nie ma żadnych ograniczeń. Pamiętam przypadek, w którym klient nawet perfum nie potrafił sobie dobrać, a po wspólnie spędzonym czasie, z łatwością udało się dopasować idealny zapach – sami widzicie, że wszystko jest do ogarnięcia.


Analiza wizerunkowa, analiza szafy, zakupy z klientem – personal shoppeer, dress code – stylista może towarzyszyć nam w każdej sferze życia.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z moją pełną ofertą. -> OFERTA

Jeżeli jest coś, w czym mogłabym Ci pomóc, serdecznie zapraszam Cię do kontaktu i do tworzenia wspólnych kreacji.

Stylista osobisty, Magdalena Lipińska